GALERIE VENIS - projekt wnętrza komercyjnego

JAK SCHUDNĄĆ W MIŁYM OTOCZENIU?

Jak schudnąć w miłym dla oka otoczeniu czyli jakie znaczenie ma aranżacja wnętrza siłowni czy sali  do fitnessu dla naszej motywacji do ćwiczeń?

W obliczu wiosny, ciepłych promieni słonecznych i niedługiej perspektywy  noszenia letnich, skąpych ubrań wielu z nas zaczyna się zastanawiać, „jak szybko schudnąć, bo czasu zostało niewiele”.

Udowodniono, że w procesie utraty wagi 80% sukcesu to dieta, a 20% stanowi aktywność fizyczna. Dietę zostawmy fachowcom od odchudzania, a zajmijmy się aktywnością fizyczną, a właściwie bardziej interesujące są dla nas wnętrza, w których ta aktywność ma się odbywać.

Czy design i aranżacja wnętrza siłowni ma znaczenie dla ćwiczących? Czy trenując, jesteśmy skoncentrowani na naszym ciele, czy może jednak otoczenie też ma znaczenie? Czyli jak schudnąć w inspirującym otoczeniu?

Jak wszyscy, którym aranżacja wnętrz leży na sercu, uważamy, że klimat wnętrz, w których przebywamy ma fundamentalny wpływ na nasze samopoczucie. I tak wnętrze sypialni powinno nas relaksować i wyciszać, wnętrze kuchni zachęcać do wspólnego przebywania z rodziną i dzielenia się radością przygotowywania posiłków, wnętrze jadalni ma wpływać na dobre samopoczucie i komfort (uwaga na wygodne krzesła!) podczas spożywania posiłków, a jakie powinno być wnętrze siłowni? Mobilizujące, energetyczne, wyzwalające wolę walki i pomagające w pokonywaniu słabości – takie być powinno. Ale niestety w praktyce nie wygląda to najlepiej. Większość siłowni to smutne,  puste, szarawe ściany, szara wykładzina na podłodze i sprzęty, które czasami wyróżniają się designem na tle nijakich wnętrz.

Na szczęście są od tego wyjątki. I nie mówię tu o wielkich sieciowych fitness clubach znanych marek, ale podam Wam przykład niedużej osiedlowej siłowni, stworzonej dla mieszkańców osiedla Espresso Wola w Warszawie. Na ścianach siłowni zawieszono ekspresyjne zdjęcia – grafiki przedstawiające dziewczynę w ruchu w fioletowej, dynamicznej tonacji kolorystycznej, które nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Niby nic szczególnego – nie zastosowano tu żadnych kosztownych zabiegów ani materiałów, a efekt piorunujący. Liczy się pomysł i trochę odwagi u inwestora, aby wyjść poza utarte schematy.

galerie-venis-projekty-wnetrz-komercyjnych galerie-venis-wnetrza-komercyjne jak scudnąć w miłym otoczeniu - projekt GALERII VENIS

Projekt aranżacji wnętrza siłowni wykonał projektant wnętrz komercyjnych z GALERIE VENIS DESIGN STUDIO. Bardzo nam się podoba!

 

Jak schudnąć w miłym otoczeniu, czyli czy aranżacja wnętrza siłowni ma znaczenie?