Mirror Multimedia aranżacja salonu

To już było…

Trochę starsze osoby pamiętają końcówkę lat 70-tych i lata 80-te, kiedy to telewizor w salonie był centralnym obiektem wielkości połowy szafy. Co więcej, jeśli był kolorowy, był obiektem pożądania i zachwytu. Aranżacje salonu polegały wówczas na znalezieniu dobrego (solidnego, z uwagi na wagę) miejsca pod telewizor, a wszystko inne było podporządkowane temu celowi. Można powiedzieć, że projektowanie pokoju było dość łatwe i mało skomplikowane, biorąc również pod uwagę zdecydowanie niewielki wybór mebli i sprzętów wyposażenia wnętrz. Czasy te na szczęście minęły – miejmy nadzieję, że bezpowrotnie.
Na przełomie wieków przeżywaliśmy kolejne mody – coraz częściej mieliśmy do czynienia z telewizorami bez kineskopów, a więc znacznie bardziej płaskimi, ale z kolei wielkość ekranu stawała się coraz istotniejsza. Im większy, tym lepszy. Aranżacja salonu wokół jak największego ekranu. A więc cały czas telewizor w salonie był czymś, czym można się było pochwalić przed znajomymi.

A jakie aranżacje salonu są modne obecnie?

Na pewno w wielu kręgach panuje moda na nieoglądanie telewizji lub oglądanie tylko starannie wybranych pozycji oraz filmów czy programów z innych źródeł, np. z internetu czy własnych produkcji. Do tego celu telewizor w salonie jest nam potrzebny. Ale co zrobić, żeby nasza aranżacja salonu nie przypominała tych z minionych lat i aby telewizor nie skupiał na sobie uwagi?
Jest rozwiązanie!

Mirror Multimedia aranżacja salonuTelewizor ukryty w lustrze – tzw. mirror tv.

Produkt ten w Polsce nie jest jeszcze zbyt popularny, ale na świecie bardzo się rozpowszechnia z uwagi na swoją estetykę i funkcjonalność.

Na czym to polega i jak działa?
Jest to połączenie lustra z telewizorem lub połączenie telewizora z lustrem – jak kto woli. Za taflą grafitowego lustra ukryta jest matryca LCD-LED. Kiedy włączamy telewizor lustro zmienia się w ekran telewizora (w całości lub w części), a kiedy wyłączymy telewizor, znów widzimy gładką taflę grafitowego lustra bez śladu ekranu telewizora.
Jest sporo pomysłów na aranżacje salonu z takim rozwiązaniem. Najlepiej zajrzeć na stronę producenta mirrormultimedia.pl, gdzie znajdziecie sporo inspiracji na wykorzystanie mirror tv.
Będzie to kolejna moda czy stały trend? Stawiam na to drugie, bo rozwiązanie sprzyja estetyce naszych salonów i budzi spore zainteresowanie mediów, np. https://obrzezna-online.pl/warszawa-sluzewiec/mirror-telewizor-w-klasycznym-wnetrzu/.