Porcelanosa VENIS - showroom w Nowym Jorku

Flagowy showroom Porcelanosa – VENIS na 5th Avenue

Tym razem wieści z wielkiego świata. 9 września 2015 roku hiszpańska Grupa Porcelanosa otworzyła zaprojektowany przez architekta Normana Fostera swój flagowy showroom w sercu Manhattanu.

Doskonale znany miłośnikom dobrego designu w Polsce Porcelanosa – VENIS to największy, światowej sławy hiszpański producent elementów do wyposażania wnętrz, reprezentowany przez 8 brandów, które zyskały swoje ekspozycje na niższych piętrach 2000-metrowego showroomu zaprojektowanego przez znanego architekta Normana Fostera. Wyższe kondygnacje 6-piętrowego budynku to miejsce na konferencje, seminaria i wystawy poświęcone tematyce aranżacji i wyposażania wnętrz.

Porcelanosa VENIS w Nowym Jorku

Sam budynek to prawdziwy zabytek – pamiętający początki XX wieku zaliczany jest do ikon architektury amerykańskiej. Norman Foster wraz ze swoim zespołem architektów zachował zewnętrzny wygląd budynku, ale wnętrze przekształcił w innowacyjną i przyjazną środowisku przestrzeń.

VENIS w Nowym Jorku

Grupa Porcelanosa – VENIS obecna na rynku amerykańskim od ponad 3 dekad reprezentowana jest przez ponad 500 lokalnych dystrybutorów. Na uroczystość otwarcia showroomu w Nowym Jorku Porcelanosa zaprosiła również swoich przedstawicieli z ponad 80 krajów z całego świata. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele GALERIE VENIS, będącej polskim dystrybutorem marek z Grupy Porcelanosa.

W gali wzięli również udział celebryci współpracujący z Porcelanosa, tacy jak Isabel Preisler, projektantka Carolina Herrera, torreador Cayetano Rivera oraz top modelki Nieves Álvarez i Irina Shayk.

Carolina Herrera na gali VENIS w Nowym Jorku

Projektantka Carolina Herrera na otwarciu showroomu Porcelanosa – VENIS w Nowym Jorku

 

Venis, L’Antic Colonial, Urbatek, Butech, Noken, Gama Decor, Systempool, Porcelanosa