kabina prysznicowa Roltechnik

Kabina prysznicowa – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Kabina prysznicowa czy wanna? Większość osób, które wykańczają nowe lub remontują mieszkanie staje przed takim wyborem. Niestety w niewielu łazienkach jest miejsce zarówno na kabinę prysznicową i wannę.

Jesteśmy zdecydowanie za kabiną! Dlaczego? Ze względu na oszczędność miejsca w łazience, proekologiczność – kąpiąc się pod prysznicem zużywamy zdecydowanie mniej wody niż przy kąpieli w wannie pełnej wody, większy wybór i ciekawszy design!

Jeśli zdecydowaliśmy się już na kabinę, czeka nas teraz jeszcze trudniejsza decyzja – jaką kabinę wybrać?

Na rynku jest niezliczona liczba dostępnych kabin: w różnych kształtach i rozmiarach, z różnymi systemami otwierania – drzwiami przesuwnymi, otwieranymi i oczywiście w różnych cenach. Warto więc poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie oferty rynkowej. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze?

kabina prysznicowa Roltechnik

Kształt i wymiar

Tu wiele zależy od rozmiaru łazienki i projektu. Trudno więc radzić, czy lepsza będzie kabina półokrągła, prostokątna, z drzwiami otwieranymi czy przesuwnymi. Pamiętajmy jednak, aby sprawdzić, czy drzwi otwierane nie będą kolidowały z innymi sprzętami w łazience. Powinny otwierać się na pełną szerokość i nie uderzać ani nie opierać się o nic.

kabina prysznocowa Roltechnik

 

Gwarancja

Najlepsi producenci oferują pełną gwarancję na kabiny prysznicowe nawet na 60 miesięcy, a gwarancja minimum 24-miesięczna powinna być standardem.

Elementy przesuwne i zawiasy

Każdy system po wielu latach użytkowania może się zepsuć. Upewnijmy się więc, czy producent oferuje serwis pogwarancyjny i czy poszczególne elementy są wymienne.

kabina prysznicowa - jak wybrać

 

Powłoka na szkle

To dość trudny lecz ważny temat. Większość producentów kabin oferuje jakieś powłoki, które mają zapobiegać osadzaniu się kamienia na szybach. Zwróćmy jednak uwagę, czy powłoka jest w standardzie, czy też musimy za nią dodatkowo zapłacić.

Dla przykładu, czeski producent wanien i kabin prysznicowych Roltechnik oferuje w standardzie, we wszystkich kabinach unikatową powłokę ochronną  – Nanoglass II – zapobiegającą gromadzeniu się osadów i tłuszczów na szkle. Powłoka tworzy na szkle warstwę, która wygładza powierzchnię i eliminuje niedoskonałości. Dzięki zastosowaniu Nanoglass II krople wody spływają większymi strumieniami, nie zostawiając po sobie zacieków na szybie.

kabina prysznocowa Roltechnik

Powłoka na szybach kabiny to na pewno ważny element przy wyborze kabiny, ponieważ zaoszczędzi nam wiele pracy przy użytkowaniu i sprzątaniu łazienki.

Więcej na temat asortymentu kabin prysznicowych m.in. kabin Roltechnik można przeczytać na stronie salonów z wyposażeniem łazienek GALERIE VENIS: http://www.galerievenis.com.pl/ceramika/roltechnik/