inspiracje_salon_mirror_3

Aranżacja salonu z telewizorem ukrytym w lustrze

Salon stanowi zwykle najważniejsze miejsce w domu. To pokój, gdzie spędza czas cała rodzina, ale również miejsce, do którego zapraszamy gości – czyli miejsce reprezentacyjne.

Aranżacja salonu – dylematy

Dlatego zwykle projektowanie pokoju dziennego jest nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli chcemy, aby spełniał on wiele funkcji. Z jednej strony chcemy mieć możliwość wygodnego polegiwania na kanapie i oglądania telewizji, z drugiej strony, kiedy zapraszamy znajomych, nie chcemy, aby centrum uwagi stanowił telewizor.

Telewizor, którego nie widać

Mirror Multimedia ma na to rozwiązanie: oferuje oryginalne aranżacje salonu z telewizorem, którego nie widać! Jak to możliwe? Dzięki unikalnej technologii polegającej na umieszczeniu matrycy LCD-LED za taflą grafitowego lustra (graphite mirror tv)! Teraz zamiast telewizora możemy zawiesić na ścianie oprawione w piękne ramy lustro, a kiedy najdzie nas ochota na oglądanie telewizji, tafla lustra zmieni się w ekran telewizora. A następnie po wyłączeniu telewizora zobaczymy znowu gładką i jednolitą taflę lustra. Prawda, że genialne?

A jeśli nasza aranżacja salonu nie przewiduje miejsca na lustro w ramie? Sięgnijmy wówczas po inne rozwiązania.  Telewizor w lustrze może być również zabudowany we wnęce w ścianie czy w meblach i zlicowany z powierzchnią w taki sposób, że wystawać będzie jedynie 4-milimetrowa warstwa szkła. To również ciekawe rozwiązanie, jeśli nie chcemy mieć w salonie mebla w postaci telewizora. Zobaczcie zresztą zdjęcia na stronie producenta w zakładce Inspiracje.

mirror multimedia mirror tv

mirror multimedia aranżacja salonu

Im wcześniej, tym lepiej

Jeśli interesuje nas mirror tv, pamiętajmy, że projektowanie pokoju i jego instalacji to moment, kiedy powinniśmy decydować o takich rozwiązaniach. Urządzanie salonu czy wyposażanie salonu to już trochę zbyt późne etapy. Aby telewizor ukryty w lustrze wyglądał efektownie, kable nie mogą być ciągnięte po ścianie ani przykryte listwą. Trzeba je ukryć w ścianie już na etapie budowy czy remontu domu.

Aranżacja salonu z telewizorem w lustrze to ciągle niezbyt popularne rozwiązanie w Polsce. Przyczyną może być fakt, że rzadko kiedy myślimy o szczegółach wykończenia domu już na etapie wstępnego projektu. A szkoda, bo uciekają nam ciekawe rozwiązania. Jeśli jednak poszukujecie jeszcze inspiracji na piękne wnętrza, odwiedźcie http://mirrormultimedia.pl/projektowanie-wnetrz/aranzacja-salonu i zapoznajcie się z propozycjami.

Polecamy!