aranżacja wnętrz

Inspirujące dodatki czyli jak uczynić swój salon niepowtarzalnym

Aranżacja wnętrz

to nie tylko dobór kolorów i faktur ścian, decyzja co do podłogi, dobór mebli i oświetlenia, ale również wystylizowanie całego wnętrza przez odpowiedni i przemyślany dobór dodatków. Czasem dość trudno powstrzymać się przed kupieniem czegoś, co bardzo nam się podoba, ale niestety niezbyt pasuje do naszego wnętrza. Oczywiście są tu dwie szkoły: ci, którzy w ogóle się tym nie przejmują i wypełniają salon rzeczami, które im się po prostu podobają oraz ci, którzy zachowują pełny reżim – nie postawią i nie zawieszą nic, co zakłócałoby pierwotną koncepcję projektanta wnętrz. Ale czy nie jest to trochę nudne podejście?

Stale śledzimy rynek „dodatków” do aranżacji wnętrz i trzeba przyznać, że inwencja twórców naprawdę nie ma granic. Nikogo już chyba nie dziwią stoliczki na „zwierzęcych” nogach, ramy do obrazów w pepitkę czy dywaniki z cekinów. To wszystko już było, lecz stale pojawia się w nowych odsłonach.

aranżacja wnętrzOstatnim naszym wielkim odkryciem są delikatne motywy japońskie. I nie chodzi tu o parawany czy wachlarze, których czas już chyba minął, ale o mobile wykonane z ręcznie składanych żurawi. Mobile mogą mieć bardzo różny charakter, który w dużej mierze zależy od kolorystyki i faktury papieru, z którego są zrobione, od sposobu ich połączenia czy też po prostu od wielkości. Charakter każdego mobila jest w krótki sposób opisany, aby podkreślić przekaz, który ze sobą niesie.

Z tego właśnie powodu mobile pasują do każdego wnętrza (oczywiście pod warunkiem, że sama idea podoba się osobom użytkującym wnętrze): od cięższych, klasycznych żurawi po delikatne jak piórka, minimalistyczne zarówno pod względem kolorystyki jak i faktury materiału.

Ponieważ żurawie w tradycji japońskiej przynoszą szczęście, symbolizują długowieczność i spełnienie marzeń, mobile stają się coraz bardziej popularnym prezentem ślubnym czy też upominkiem do nowego domu lub mieszkania.

aranżacja wnętrz

To fajny oryginalny pomysł, wpisujący się w nurt modnego, eleganckiego rękodzieła, gdzie nie zdarzają się dwie identyczne rzeczy.

Piękną, rozbudowaną galerię mobili można obejrzeć na stronie internetowej: http://www.kolorowemobile.pl/, a tutaj pokazujemy zaledwie kilka.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://kolorowemobile.pl