oświetlenie warszawa

Gdzie po oświetlenie?

Ludzie często rozmawiają o urządzaniu wnętrz – właściwie prawie zawsze, gdy się u kogoś spotykamy, gdy ktoś zaprasza do nowego domu, gdy przypadkiem wpadamy na kogoś w sklepie z meblami czy akcesoriami do aranżacji wnętrz. Ale też zauważyłam, że na ogół rozmawiamy o funkcjonalności pomieszczeń, o kolorystyce, fakturach glazury i terakoty, producentach mebli, a chyba najrzadziej o oświetleniu. To ciekawe, bo oświetlenie we wnętrzach ogrywa kolosalną rolę.

oświetlenie warszawa

W zasadzie każdy, kto urządza dom czy mieszkanie, potrafi wymienić przynajmniej kilku producentów płytek, mebli czy nawet rzeczy bardziej „technicznych” takich jak farby czy fugi. Ale niewiele osób zna nazwy producentów podstawowego oświetlenia takiego jak lampy, żyrandole, kinkiety, o oświetleniu łazienkowym czy oświetleniu do kuchni już nie wspominając. Ciekawe, skąd się bierze tak małe zainteresowanie tak ważną tematyką, jaką jest oświetlenie pomieszczeń. Chyba warto na to zwrócić uwagę już na początku swojej drogi aranżacji wnętrz…

Aby nasze wnętrza naprawdę były piękne i funkcjonalne, tematem oświetlenia – wyborem konkretnych modeli lamp – należy zająć się już na etapie dobierania okładzin ścian czy materiałów na podłogę, o etapie mebli już nie wspominając.

Jeśli nie korzystamy z usług architekta czy projektanta wnętrz, warto udać się do specjalistycznego sklepu z oświetleniem. „Specjalistyczny” oznacza, że nie może być to dział z oświetleniem w markecie budowlanym, gdzie sprzedawcy wymieniają się i pracują raz na dziale z oświetleniem, innego dnia na dziale z gwoździami, a jeszcze innego „doradzają” na ogrodnictwie.  Sklep specjalistyczny to firma z doświadczeniem, zatrudniająca bardziej doradców niż sprzedawców i oferująca lampy od producentów z całego świata. W Warszawie jest kilka takich sklepów, jednak jednym z najczęściej odwiedzanych również przez projektantów wnętrz, jest Goemi na ulicy Duchnickiej. Sam sklep jest nie za duży, ale wystawione są lampy reprezentujące wiele stylów – znalazło się tu zarówno oświetlenie nowoczesne jak i lampy klasyczne. Doradcy w sklepie to naprawdę profesjonaliści: ludzie z dużym doświadczeniem, pasją i wyczuciem piękna, którzy widząc projekt aranżacji wnętrza nawet na kartce, są w stanie wyczuć klimat i zaproponować zestaw oświetlenia wnętrza. Takie sklepy zasługują na miano specjalistycznych!

Oświetlenie Warszawa