Płytki 3D Wave Metalic

Płytki 3D – ceramika

Coraz bardziej przestrzennie…

Przestrzenność, trójwymiarowość, wielowymiarowość, przestrzenna struktura, 3D – jeszcze niedawno nikt nie użyłby tych określeń w odniesieniu do płytek ceramicznych. Jednak od kliku lat widoczna stała się moda nakazująca płytkom ściennym „odstawać” od ściany, a już w tym roku trójwymiarowość płytek to dominujący trend.

I dobrze, bo cóż nowego i odkrywczego można wymyślić jako grafikę na płytki ścienne? Falka w lewo, falka w prawo, bardziej niebieska, jaśniejsza, ciemniejsza itp. A tymczasem doszedł zupełnie nowy element – struktura płytki. Pojawiały się tez terminy określające takie płytki – płytki 3D, płytki przestrzenne, płytki trójwymiarowe.

Pomysłowość projektantów płytek 3D jest ogromna. Weźmy przykład hiszpańskiej fabryki VENIS (Porcelanosa Grupo), mającej w swojej ofercie chyba największy wybór płytek przestrzennych.

VENIS MADAGASCAR ONA – oprócz tego, że płytki mają wypukłe wzory, są jeszcze dodatkowo podkolorowane, aby zwiększyć efekt 3D.

Płytki 3D Venis Madagaskar

VENIS DIAMOND to błyszczące płytki z geometrycznymi wzorami

Płytki 3 Venis Diamond Galerie Venis

VENIS HELSINKY – zagłębienia w płytkach budzą skojarzenia z „młotkowaniem”

VENIS GLOBE to z kolei bardzo ciekawy efekt struktury białego styropianu

VENIS CUBICA – naszym zdaniem, gwiazda płytek przestrzennych. Kolekcja oksydujących płytek z delikatnym perłowym efektem, w której połączone są elementy błyszczące i matowe. Całość wygląda jak bardzo drobna mozaika, mieniąca się nawet przy delikatnej zmianie oświetlenia.

Płytki 3D Venis Cubica

VENIS WAVE – kolekcja imitująca przestrzenne fale. Płytki białe występują w wersji matowej i delikatnie metalizowanej, natomiast szare – tylko w wersji metalizowanej.

Płytki 3D Wave Metalic

Wszystkie płytki strukturalne VENIS są produkowane przy użyciu nowoczesnych komponentów w procesie przygotowywania mieszanki glinek. Skutkiem zastosowania nowoczesnej technologii są płytki o grubości jedynie 7 mm przy zachowaniu wszelkich parametrów wytrzymałościowych płytek 10-11 mm. Ma to ogromne znaczenie, zważywszy na duże rozmiary płytek – 33,3 x 100 cm.

Warto też podkreślić, że mimo swojej przestrzennej struktury płytki przestrzenne VENIS są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Są starannie szkliwione, przez co całkowicie zmywalne i nie wchłaniają brudu. To ważne z punktu widzenia estetyki w dłuższej perspektywie czasowej.

Struktura zamiast grafiki i koloru – warte rozważenia!

Aranżacje wnętrz z płytkami 3D VENIS zobaczyć można w warszawskich salonach sprzedaży wyposażenia wnętrz GALERIE VENIS:

  • Salon Targówek  (Park Handlowy Targówek), ul. Malborska 37, paw. B6
  • Salon Aleje (TTW Home), Al. Jerozolimskie 185
  • Salon Bartycka, ul. Bartycka 26, paw. 16A