Mirror Multimedia aranżacja salonu

Aranżacja salonu – nowe trendy w projektowaniu

To już było…

Trochę starsze osoby pamiętają końcówkę lat 70-tych i lata 80-te, kiedy to telewizor w salonie był centralnym obiektem wielkości połowy szafy. Co więcej, jeśli był kolorowy, był obiektem pożądania i zachwytu. Aranżacje salonu polegały wówczas na znalezieniu dobrego (solidnego, z uwagi na wagę) miejsca pod telewizor, a wszystko inne było podporządkowane temu celowi. Można powiedzieć, że projektowanie pokoju było dość łatwe i mało skomplikowane, biorąc również pod uwagę zdecydowanie niewielki wybór mebli i sprzętów wyposażenia wnętrz. Czasy te na szczęście minęły – miejmy nadzieję, że bezpowrotnie.
Na przełomie wieków przeżywaliśmy kolejne mody – coraz częściej mieliśmy do czynienia z telewizorami bez kineskopów, a więc znacznie bardziej płaskimi, ale z kolei wielkość ekranu stawała się coraz istotniejsza. Im większy, tym lepszy. Aranżacja salonu wokół jak największego ekranu. A więc cały czas telewizor w salonie był czymś, czym można się było pochwalić przed znajomymi.

A jakie aranżacje salonu są modne obecnie?

Na pewno w wielu kręgach panuje moda na nieoglądanie telewizji lub oglądanie tylko starannie wybranych pozycji oraz filmów czy programów z innych źródeł, np. z internetu czy własnych produkcji. Do tego celu telewizor w salonie jest nam potrzebny. Ale co zrobić, żeby nasza aranżacja salonu nie przypominała tych z minionych lat i aby telewizor nie skupiał na sobie uwagi?
Jest rozwiązanie!

Mirror Multimedia aranżacja salonu

Telewizor ukryty w lustrze – tzw. mirror tv.

Produkt ten w Polsce nie jest jeszcze zbyt popularny, ale na świecie bardzo się rozpowszechnia z uwagi na swoją estetykę i funkcjonalność.

Na czym to polega i jak działa?
Jest to połączenie lustra z telewizorem lub połączenie telewizora z lustrem – jak kto woli. Za taflą grafitowego lustra ukryta jest matryca LCD-LED. Kiedy włączamy telewizor lustro zmienia się w ekran telewizora (w całości lub w części), a kiedy wyłączymy telewizor, znów widzimy gładką taflę grafitowego lustra bez śladu ekranu telewizora.
Jest sporo pomysłów na aranżacje salonu z takim rozwiązaniem. Najlepiej zajrzeć na stronę producenta http://mirrormultimedia.pl/projektowanie-wnetrz/aranzacja-salonu, gdzie znajdziecie sporo inspiracji na wykorzystanie mirror tv.
Będzie to kolejna moda czy stały trend? Stawiam na to drugie, bo rozwiązanie sprzyja estetyce naszych salonów i budzi spore zainteresowanie mediów, np. http://obrzezna-online.pl/warszawa-sluzewiec/mirror-telewizor-w-klasycznym-wnetrzu/.